Produkty > Střešní krytina > Plastové tašky > Capacco

Capacco – recyklovaný plast

Výrobky byly testovány TECHNICKÝM A ZKUŠEBNÍM ÚSTAVEM STAVEBNÍM PRAHA

Capacco – recyklovaný plast

Tři typy střešní krytiny:

SK1

jesenická šablona, o rozměrech 345 mm x 345 mm, ve tvaru bývalé eternitové šablony.

SK2

velká šablona, o rozměrech 400 mm x 400 mm, ve tvaru české šablony.

SK3

šupina o rozměrech 300 mm x 300 mm, čtvercového tvaru se zaobleným rohem.

Krytina Capacco je:

  • lehká - od 11,7 kg/m2
  • hezká - imituje přírodní břidlici
  • nerozbitná - je stále pružná
  • stálobarevná - je probarvená celoprostorově
  • bezúdržbová - bez dalšího ošetřování
  • cenově dostupná

Výrobky byly testovány TECHNICKÝM A ZKUŠEBNÍM ÚSTAVEM STAVEBNÍM PRAHA.

Z hlediska složení materiálu jde o měkčené PVC s nepatrnou příměsí jiných termoplastů, jako např. PE nebo PP. Materiál obsahuje drobné zbytky kovu a pryže, které nejsou na závadu.

Tento materiál je vysoce odolný jak povětrnostním vlivům, tak i mechanickému poškození a svými vlastnostmi znemožňuje uchycení a růstu mechů. Po pokládce dojde k dotvarování krytiny přilehnutím k podkladu, tím se jednotlivé šablony ve střední části lehce prohnou. Povrch se časem mírně zachlupatí. Vznikne konečný, specifický ráz střechy.

Z hlediska tvárnosti lze tuto krytinu úspěšně použít u kulatých nebo půlkulatých částí střech, kde se jinak využívá oplechování.

Krytina dobře odolává vysokým teplotám v létě i velmi nízkým v zimních měsících. Dále je odolná vůči působení UV záření. Tento materiál je s úspěchem využíván již několik desetiletí v elektrotechnice jako izolační povrch venkovních i podzemních kabelů. Tyto letité zkušenosti nám dokladují mnohostranné využití tohoto, dnes nám již tak dobře známého materiálu.

Montáž:

Střešní krytina Capacco se pokládá na celoplošné bednění, zakryté pojistnou hydroizolací, difúzně otevřenou fólií nebo nepískovanou lepenkou. Je potřeba zajistit odvětrání podstřešních prostor. Pokládka této krytiny je shodná s pokládkou eternitových a břidlicových krytin tohoto tvaru. A to i v případě instalace sněhových zábran. Z estetických důvodů se krytina pokládá oříznutou hrankou dolů, ale výjimečně je možné ji použít i obráceně.

Dokumenty ke stažení

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
pokladka pokladka
EVROmat a.s.
Tovární 1932/30
400 01  Ústí nad Labem
www.evromat.cz

Poptávkový formulář