Produkty > Střešní krytina > Šindele a asfaltové lepenky > Isola

Asfaltové šindele

Střešní šindele Isola s vložkou ze skelných vláken

Asfaltové šindele

Isola Asfaltové šindele

Střešní šindele Isola s vložkou ze skelných vláken vytváří, po položení na pevné dřevěné bednění, funkční a spolehlivou střechu, která má životnost několik desetiletí. Kombinace kvalitní skelné vložky a silné vrstvy pružného asfaltu vytváří pevné a pružné šindele.

Velké lepicí plochy zaručují dokonalé spojení šindele Isola. Kombinace pevného slepení a přibití jednotlivých šindelů zaručuje vodotěsnou střechu odolnou proti nejsilnějším větrům, bouřkám a dešťům. Povrch z barvené přírodní břidlice je odolný proti UV záření a chrání šindel proti mechanickému poškození. 

Snadná přeprava – snadná pokládka

Ideální krytina pro nové lehké střechy. Vhodná i pro přímou pokládku na staré šindelové střechy - odpadají náklady na sundávání staré krytiny a její likvidaci. 

  • Snadná a rychlá pokládka.
  • Neodstraňuje se fólie na zadní straně šindele - rychlejší pokládka.
  • Velké lepicí plochy zajišťují vodotěsnou střechu.
  • Velká škála tvarů a barev.
  • Všechny Isola šindele mají CE označení na základě jediné platné evropské normy pro asfaltové šindele EN 544 a splňují všechny její požadavky.

Suverén v testu

Test odolnosti asfaltových šindelů proti větru a dešti provedl norský stavební institut SINTEFT Byggforsk NT. V konkurenci všech šindelů na norském trhu suverénně zvítězily šindele Isola. Test prokázal, že šindele Isola jsou vodotěsné až do rychlosti větru 42 m/s a tlaku na povrchu střechy 350 pa. Rychlost Hurikánu je 32 - 36 m/s.

Jedinečné lepicí plochy

Souvislé lepicí plochy s extra soudržným a pevným lepidlem se nachází po celé šířce šindele. Správné umístění hřebů zajišťuje jeho dokonalé slepení.  Pero a drážka po stranách šindele zajišťují bezpečnou a rychlou pokládku a zabraňují vzlínání vody ve spoji. 

Padnou jako ulité

Isola asfaltové šindele mají na zadní straně jemný písek napuštěný silikonem. Silikonový písek nenasáká vlhkost a zaručuje tak dokonalé spojení se spodním šindelovým plátem i za vlhka a deště. Slepení šindelů je díky tomu odolné proti vodě a větru.

Zadní strana asfaltových šindelů Isola

Zadní strana šindele Isola je pokryta jemným pískem napuštěným silikonem. Silikonem napuštěný písek odpuzuje vlhkost a vodu a zůstává suchý. Je tak zajištěno dokonalé spojení jednotlivých šindelů i za vlhkého a deštivého počasí.

Vrchní strana běžných asfaltových šindelů

Vlhkost a voda může nasáknout do posypu na vrchní straně šindele. Spojení šindelů pak není vlivem vlhkosti kvalitní a bezpečné

bobrovka červená bobrovka červená
bobrovka šedá bobrovka šedá
doplňky pro asfaltovou šindel doplňky pro asfaltovou šindel
form rett černá form rett černá
form rett červená form rett červená
form rett hnědá form rett hnědá
form rett  zelená form rett zelená
karat karat
kuttet červená kuttet červená
kuttet  šedá kuttet šedá
skraa skifer šedá skraa skifer šedá
skraa skifer černá skraa skifer černá
skraa skifer červená žíhaná skraa skifer červená žíhaná
skraa skifer hnědá žíhaná skraa skifer hnědá žíhaná
skraa skifer šedo-modrá žíhaná skraa skifer šedo-modrá žíhaná
skraa skifer šedá skraa skifer šedá
skraa skifer zelená skraa skifer zelená
tyri antik tyri antik
tyri rustic tyri rustic
tyri šedá tyri šedá
EVROmat a.s.
Tovární 1932/30
400 01  Ústí nad Labem
www.evromat.cz

Poptávkový formulář