Produkty > Střešní krytina > Vláknocementové desky a břidli > Cembrit

Cembrit

Jméno Cembrit se stalo novým celoevropským jménem pro všechny společnosti ve skupině Cembrit. Střešní krytina Cembrit, vhodná pro sklon střech již od 18°.

Cembrit

Střechy ze skládané střešní krytiny

Skládaná střecha Cembrit

Vláknocementová střešní krytina Cembrit, vhodná pro sklon střech již od 18°, je krytina na bázi cementu, buničiny a umělých vláken se speciální povrchovou úpravou po obou stranách výrobku. Lícní strana prochází třístupňovým procesem barvení, který zaručuje barevnou stálost, trvanlivost, otěruvzdornost a odolnost krytiny proti mechům. Rubová strana krytiny se voskuje. Krytina Betternit má hladký povrch, střešní krytina Dominant má povrch imitující břidlici.

Všestranné použití

Vláknocementová střešní krytina se používá pro střechy obytných i skladových objektů, obklady fasád a štítů. Pro svou nízkou hmotnost je vhodnou volbou při rekonstrukcích. Její elegantní vzhled a vysoká variabilita zaručují, že se střecha Cembrit často využívá při stavbě moderních i tradičních novostaveb.

 • Česká šablona

  • Česká šablona BETTERNIT - je základní vláknocementová šablona tloušťky 4 mm vhodná pro střechy již od skonu střešní roviny 30°.
  • Česká šablona HORAL - je vláknocementová šablona tloušťky 5,2 mm určená pro střechy v nadmořské výšce nad 900 m a vyšší než V. sněhové oblasti. Jedná se o materiál přímo vyvinutý pro horské podmínky.
  • Česká šablona DOMINAT - s povrchem velice věrně imitující břidlici zachovává přírodní ráz architektury.
 • Anglický obdélník

  • Anglický obdélník BETTERNIT - je základní vláknocementová šablona tloušťky 4 mm vhodná pro střechy již od skonu střešní roviny 18°.
  • Anglický obdélník HORAL - je vláknocementová šablona tloušťky 5,2 mm určená pro střechy v nadmořské výšce nad 900 m a vyšší než V. sněhové oblasti. Jedná se o materiál přímo vyvinutý pro horské podmínky.
 • Dánský obdélník

  • Dánský obdélník BETTERNIT - je základní vláknocementová šablona tloušťky 4 mm vhodná pro střechy již od skonu střešní roviny 18°.
  • Dánský obdélník HORAL - je vláknocementová šablona tloušťky 5,2 mm určená pro střechy v nadmořské výšce nad 900 m a vyšší než V. sněhové oblasti. Jedná se o materiál přímo vyvinutý pro horské podmínky.
  • Dánský obdélník DOMINAT - s povrchem velice věrně imitující břidlici zachovává přírodní ráz architektury.
 • Bobrovka

  • Bobrovka BETTERNIT - je základní vláknocementová šablona tloušťky 4 mm vhodná pro střechy již od skonu střešní roviny 30°.
 • Rhombus – obnovená novinka

  • Střešní krytina Rhombus je v nabídce s hladkým povrchem a tloušťce 5,4 mm. Díky výborným mechanickým i povrchovým vlastnostem je vhodná do všech klimatických oblastí České republiky. Střešní krytina je vhodná pro sklony střech již od 25°.
 • Rhombus šablona – obnovená novinka

  • Střešní krytina Rhombus je v nabídce s hladkým povrchem a tloušťce 5,2 mm. Díky výborným mechanickým i povrchovým vlastnostem je vhodná do všech klimatických oblastí České republiky. Střešní krytina je vhodná pro sklony střech již od 25°.

Střechy z vlnité střešní krytiny

 • Vlnitá střecha Cembrit

  Proč právě vlnitá střešní krytina? Jedná se o lehkou a pevnou vláknocementovou střešní krytinu bez nároků na údržbu. I na velmi exponovaných místech si snadno uchovává své vlastnosti, což příznivě ovlivňuje životnost celé střechy. Mezi velkoformátovými střešními krytinami vyniká především příznivým poměrem mezi cenou a užitnou hodnotou.

 • Snadno, levně, rychle

  Vlnitá vláknocementová střešní krytina je ideálním řešením pro rozsáhlé střešní plochy. Velkou výhodou je možnost pokládky již od 10° sklonu střechy. To předurčuje vlnitou střešní krytinu k širokému možnému použití. Vlnitá střešní krytina nachází uplatnění nejen u novostaveb, ale také u rekonstrukcí obytných, skladových a zemědělských objektů.

 • Vlnitá krytina A5

  Vlnitá střešní krytina A5 je vhodná pro velké střešní plochy. Je vyráběna ve velkých plošných rozměrech, které ji ve spojení s nízkou hmotností činí optimální pro snadnou a rychlou montáž.

 • Vlnitá krytina A6 - Expres

  Předností této vlnité krytiny jsou předvrtané otvory a useknuté rohy, tedy zdánlivě drobné detaily, které však dokáží ušetřit až polovinu času potřebného k pokládce.

 • Vlnitá krytina B8

  Vlnitá střešní krytina B8 je vhodná pro velké střešní plochy u zemědělských i občanských staveb. Jedná se o lehkou a pevnou vláknocementovou střešní krytinu s jednoduchou montáží bez nároků na údržbu. Stabilizuje vnitřní vlhkost a teplotu a výborně odolává povětrnostním podmínkám. Vyniká příznivým poměrem mezi cenou a užitnou hodnotou.

 • Vlnitá krytina B7 CO-HO, B7 FS

  Vlnitá střešní krytina B7 se pokládá od sklonu 14°. Při sklonu 14°- 20° je nutno použít těsnící pásku v přesahu krytiny (zabráníme tak vzlínavosti vody). Těsnící pásku lze použít i v podélném přesahu. Vlnitá střešní krytina B7 CO-HO má již při výrobě useknuté rohy pro přesah krytiny 150 mm.

anglicky obdelnik cerna anglicky obdelnik cerna
anglicky obdelnik grafit anglicky obdelnik grafit
ceska sablona betternit cerna ceska sablona betternit cerna
ceska sablona betternit cervena ceska sablona betternit cervena
ceska sablona betternit grafit ceska sablona betternit grafit
ceska sablona betternit hneda ceska sablona betternit hneda
dansky obdelnik cerna dansky obdelnik cerna
dansky obdelnik cervena dansky obdelnik cervena
dansky obdelnik grafit dansky obdelnik grafit
Rhombus sablona Rhombus sablona
Rhombus Rhombus
anglicky obdelnik anglicky obdelnik
bobrovka cerna bobrovka cerna
bobrovka cervena bobrovka cervena
ceska sablona betternit cerna ceska sablona betternit cerna
ceska sablona betternit cervena ceska sablona betternit cervena
ceska sablona betternit grafit ceska sablona betternit grafit
ceska sablona betternit hneda ceska sablona betternit hneda
ceska sablona betternit sediva ceska sablona betternit sediva
ceska sablona ceska sablona
ceska sablona ceska sablona
ceska sablona ceska sablona
ceska sablona ceska sablona
ceska sablona ceska sablona
ceska sablona ceska sablona
dansky obdelnik cerna dansky obdelnik cerna
dansky obdelnik dominant dansky obdelnik dominant
dansky obdelnik grafit dansky obdelnik grafit
dansky obdelnik dansky obdelnik
dansky obdelnik dansky obdelnik
dansky obdelnik dansky obdelnik
vlnita B cervena vlnita B cervena
vlnita B cervena vlnita B cervena
vlnita B sediva dum vlnita B sediva dum
vlnita B sediva vlnita B sediva
vlnitaA cervena vlnitaA cervena
vlnitaA cervena vlnitaA cervena
vlnitaA hneda vlnitaA hneda
EVROmat a.s.
Tovární 1932/30
400 01  Ústí nad Labem
www.evromat.cz

Poptávkový formulář