Produkty > Střešní okna > Montážní doplňky > Prima Fenestra

Fenestra

Doplňky doladí celý vzhled.

Fenestra


Lemování střešních oken FENESTRA je ze stejného materiálu jako oplechování okna. Zaručuje vodotěsnost při sklonu střechy od 15° do 85° bez ohledu na druh krytiny. Je vyrobeno z hliníkového oboustranně lakovaného plechu, nevyžadující žádnou údržbu. Zvolením univerzální šedé barvy lze okna esteticky začlenit do střešní krytiny všech barevných odstínů. Na zakázku je možno oplechování vyrobit z měděného plechu.

KOMBI-lemování střešních oken FENESTRA je stavebnicový systém pro oplechování oken zabudovaných do sestav. Celý systém zaručuje vždy stoprocentní vodotěsnost a velmi jednoduchou montáž. Díky KOMBIlemování je počet variant téměř neomezený.

Jedinečná technologie výroby na automatickém tvářecím centru umožňuje vyrobit m. j. horní díl lemování z jednoho kusu. Je tím zajištěn bezpečný odvod dešťové vody z celé plochy střechy nad oknem. Zaručuje 100% vodotěsnost i v zimních měsících, kdy se nad oknem často zachycuje sníh a opakovaně taje a namrzá.

Lemování T

Lemování T je vhodné pro vysoké (profilované) střešní krytiny s celkovou výškou větší než 13 mm.

Používá se pro všechny profilované krytiny včetně tašky bobrovky.

Spodní díl lemování T je vybaven plisovanou manžetou, kterou lze snadno vytvarovat podle profilu střešní krytiny. Na boční a horní díly se instaluje pěnové těsnění, které vyplňuje mezeru mezi lemováním a střešní krytinou. Součástí lemování T je i podpěrka tašek, která vyrovnává sklon střešní krytiny nad oknem a drenážní žlábek pro odvod vody z podstřešní folie mimo okno.

Lemování H

Lemování H je určeno pro osazení oken do nízké krytiny s celkovou výškou do 13 mm. Používá se pro všechny hladké krytiny a alukryt.

Lze jej použít též pro falcované plechové krytiny. Součástí lemování H je drenážní žlábek pro odvod vody z podstřešní folie mimo okno. Pozn.: v případě krytiny z Cu-plechu nelze použít lemování okna z jiného materiálu.

Lemování F

Lemování F je určeno pro osazení oken do falcované plechové krytiny.

V případě krytiny z Cu-plechu nelze použít lemování okna z jiného materiálu.

foto
foto
foto
lemování F lemování F
lemování H lemování H
lemování T lemování T
EVROmat a.s.
Tovární 1932/30
400 01  Ústí nad Labem
www.evromat.cz

Poptávkový formulář