Produkty > Střešní okna > Solární systémy > Tondach

Tondach

TONDACH SOLAR systém - záruka vysoké kvality

Tondach

Tondach solar

Základem těchto sestav je sluneční kolektor TS 300. Sluneční kolektor TS 300 je zařízení na přeměnu sluneční energie na tepelnou energii, přímo využitelnou člověkem. Aktivně využívá energii ze slunce na přípravu teplé vody při velmi nízkých provozních nákladech během celé svojí životnosti.

Popis kolektoru TS 300

Plochý kolektor s přírubovými vývody určený na vertikální montáž v solárních systémech s oběhovým čerpadlem. Patří do skupiny kolektorů, které jsou schopné využívat sluneční energii celoročně.

Jak funguje solární kolektor TS 300

Zářivá sluneční energie prochází bezpečným, dobře propustným sklem a je zachycena vysoce účinnou selektivní konverzní vrstvou, vytvořenou na hliníkové podložce. Z absorbční plochy kolektoru přechází teplo na měděnou trubičku tvaru meandru a z ní dále do teplonosné kapaliny. Funkční části kolektoru jsou uložené v prostoru uzavřeném mezi kaleným solárním bezpečnostním krycím sklem a kompaktní hliníkovou vanou vyplněnou tepelnou izolací.

Proč se rozhodnout pro TONDACH SOLAR:

 • Slunce neposílá faktury
  Slunce je v první řadě prakticky nevyčerpatelný, obnovitelný a hlavně bezplatný zdroj energie.
 • Dostatek energie
  V České republice je dostatečné sluneční záření pro potřeby solárních systémů. Množství, dopadající sluneční energie je asi 10000násobně vyšší, než je současná spotřeba primárních energetických zdrojů.
 • Výrazná úspora energie
  V ročním průměru je možné v Česku ušetřit až 60–70 % energie potřebné na přípravu teplé užitkové vody. Přičemž v létě je to téměř 100 %, na jaře 30 až 50 % a v zimním období je možné ušetřit až 20 %.
 • Návratnost investice
  V našich podmínkách slouží sluneční kolektor především jako doplněk hlavního zdroje tepla a na ohřev teplé užitkové vody. Průměrná návratnost investice je asi 10 až 15 let. Životnost sestavy je však minimálně 30 let, takže dalších nejméně 20 let je možné ohřívat vodu téměř zadarmo.
 • Vysoká kvalita
  Potvrzená atesty nejznámějších evropských zkušeben, mnoha oceněními, ale zejména 30letými zkušenostmi jejich uživatelů.
 • Jednoduchá a variabilní montáž
  Sběrná potrubí jsou uvnitř kolektoru. Kolektory se spojují patentními svorkami. Pro ulehčení a zrychlení montáže je v nabídce kompletní příslušenství.
 • Ekologičnost
  TONDACH SOLAR sestavy mají nulové negativní ekologické vlivy během svého provozu. Materiály a suroviny použité na výrobu jsou recyklovatelné, případně v přírodě odbouratelné.
 • Uživatelský komfort
  TONDACH SOLAR systém se vyznačuje vysokou spolehlivostí a nevyžaduje žádnou dodatečnou obsluhu. Po instalaci pracuje bezobslužně a se zanedbatelně nízkými provozními náklady.
 • Dokonalý design
  Moderní design solárních sestav nabízí zajímavé možnosti architektonického ztvárnění staveb.
 • Nadstandardní až 12letá záruka
popis solárního panelu Tondach Solar popis solárního panelu Tondach Solar
EVROmat a.s.
Tovární 1932/30
400 01  Ústí nad Labem
www.evromat.cz

Poptávkový formulář