Produkty > Střešní okna > Střešní okna > Fakro

Fakro - střešní okna

Firma FAKRO nabízí střešní okna různých konstrukcí a různých způsobů otevírání. Do standardní nabídky zařadila okno, které zvyšuje bezpečnost uživatelů před vloupáním a chrání jejích majetek.

Fakro - střešní okna

Maximální kvalita výroby, jednoduché a bezpečné používání a moderní řešení umožňují výběr odpovídajícího střešního okna FAKRO pro každý typ interiéru. Okna vytváříme z těch nejkvalitnějších surovin a s použitím nejmodernějších technologií. Jen tak můžeme zaručit trvanlivost, bezpečnost, funkčnost a velmi dobré termoizolační parametry.

Typy oken

Kyvná

 • osa otáčení v polovině výšky okna
 • zajišťují větrání a prosvětlení prostor

Výklopně-kyvná

 • kromě větrání a prosvětlení zajišťují navíc svobodný přístup k oknu a široký výhled ven
 • otvírání dvěmi způsoby: výklopné a kyvné

Se zvýšenou osou otáčení

 • osa otáčení umístěna nad polovinou výšky okna
 • spodní část křídla plní funkci okna výklopného a horní část tvoří dodatečné prosvětlení.

Pro sestavy

 • okna montována do sestav s jinými okny.

Atypická

 • okno kolébkové
 • okno s falešným sloupkem
 • atypické tvary a lemování

Atypická řešení

Okno kolébkové

Okno kolébkové Okno kolébkové je oknem o speciální konstrukci. Okenní rám, křídlo a zasklení mají výjimeční tvar oblouku. Rovněž krycí elementy oplechovaní okna jsou speciálně přizpůsobené k tomu tvaru okna. Okno je typem kyvného střešního okna, ovládané pomocí okenní kličky umístěné ve spodní částí křídla. Okno kolébkové je atypickým výrobkem, konstruovaným a vyráběným na individuální objednávku.

Okno s falešným sloupkem

Okno s falešným sloupkemOkno FAKRO se sloupkem je určeno pro staré a historické budovy, nebo pro budovy na ně navazující. jeho charakteristickým znakem je svislý sloupek uprostřed zasklení a lemování v barvě černé, blížící se odstínu RAL 9005, který je připodobněn starým stavebním trendům. Použitím okna FAKRO se svislým sloupkem můžeme současně uchovat jedinečný a historický charakter stavby a zároveň vytvořit komfortní a moderní interiéry. Falešný sloupek je možno použít pro jakýkoli typ okna z nabídky Fakro bez omezení jeho předností.

Atypické tvary

Atypické tvaryOkna FAKRO mohou mít dle přání zákazníka libovolné tvary. Limitujícím faktorem může být jen reálnost technického řešení. Skladba zasklení sestává z vnějšího tvrzeného skla a vnějšího tvrzeného skla s nízkoemisní vrstvou, 4H–16–4HT. Střešní okna FAKRO mohou být vyrobena dle přání zákazníka v libovolném tvaru. Při objednávce atypického okna je nutno uvést sklon střechy, typ střešní krytiny a doložit nákres okna s okótovanými rozměry a vnitřními úhly atypického tvaru okna.

Atypická lemování

Vnější oplechování a těsnící lemování může být vyrobeno jak z hliníkového plechu, tak dle požadavků zákazníka z mědi nebo titanzinku.

Bezpečnost a zajištění proti vloupání

Standardně používané tvrzené skla a také zpevněné kování přispívají k tomu, že střešní okna FAKRO jsou bezpečná a mají zvýšenou odolnost proti vloupání.

Firma FAKRO jako první uvedla na trh plnou nabídku oken s minimální 3. bezpečnostní třídou, tímto určila nový standard v odvětví střešních oken.

Pro omezení počtu vloupání střešními okny firma FAKRO zavádí ojedinělý systém zpevnění konstrukcí střešních oken pod názvem topSafe. Okna vyrobená v systému topSafe mají zvýšenou odolnost proti vloupání.

Součástí sytému topSafe jsou:

 • patentované řešení uchycování okenních závěsů. Delší a silnější vruty, šikmo zašroubované hlouběji do dřevěného profilu okenního křídla, předchází možnosti vytrhnutí závěsů a vtlačení křídla dovnitř,
 • kovový díl zpevňující systém zajištění okna ( pod umělohmotným protikusem ),
 • kovová lišta ve spodní částí okenního křídla ztěžující vloupání pomoci nářadí.
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
EVROmat a.s.
Tovární 1932/30
400 01  Ústí nad Labem
www.evromat.cz

Poptávkový formulář