Produkty > Střešní okna > Střešní výlez > Bramac

Bramac

Bramac – střešní výlez pro radost

Bramac

Střešní výlezy

Výstupní okno Luminex AT

Výstupní okno Luminex AT - střešní okno profilované lze použít u střech se sklonem 16° až 55°, které vyžadují bezpečný a pohodlný výstupní otvor z půdních prostor na střechu.

Průhledná plocha z polykarbonátu, která je vysoce odolná proti rozbití, znemožňuje nežádoucí vstup zvenku a zajišťuje trvalé osvětlení půdních prostor u všech šikmých střech. Je vhodné dále pro větrání neizolovaných půdních prostor. Okno s obvodovým rámem, profilovaným ve tvaru Alpských tašek, se harmonicky začleňuje do střešní plochy a jako jeden celek se snadno kdykoliv zabudovává. Otvor pro namontování odpovídá 4 ks základních tašek F10.

Z výroby se dodává s otevíráním nahoru. Jednoduchou úpravou lze docílit, aby se okno otevíralo doleva nebo doprava. Tak lze zvolit podle konstrukce střešního pláště optimální způsob otvírání. Dvě větrací polohy umožňují zajistit podle individuální potřeby vhodnou intenzitu větrání půdních prostor. Menší větrací mezeru lze používat bezpečně i při dešti.

Výstupní okno Luminex MAX

Okno je vhodné k výlezu na střechu o sklonu 16° až 55°, pro prosvětlení a větrání nezateplených podstřešních prostorů. Zároveň znemožňuje nežádoucí vstup zvenku. Rám okna je zhotoven ze zesíleného plastu, který je schopen odolat i vysokému zatížení. Křídlo okna je vyrobeno z vysoce transparentního a nárazu odolného polykarbonátu. Kompozitní spodní lemování CrepTec umožní snadné a spolehlivé napojení okna na libovolný model střešní tašky.

Pro zvýšení bezpečnosti při výstupu na střechu je okno vybaveno hliníkovou vstupní lištou. Dvě polohy větrání umožňují podle potřeby nastavit větrání podstřešních prostor, přičemž ve spodní poloze je okno těsné vůči dešťové vodě. Výstupní okno Luminex Bramac MAX zvyšuje pohodlí při výstupu na střechu a umožňuje ve spojení se stoupacími plošinami bezpečný pohyb po střeše.

Okno je z výrobního závodu dodáváno pro otevírání nahoru (k hřebeni). Jednoduchou změnou osazení čepů lze okno otevírat vlevo či vpravo. Tím lze docílit optimální varianty otevírání okna, zejména s ohledem na případné střešní nástavby.

Otvor pro namontování odpovídá 4 ks základních tašek formátu F7,5.

Výstupní okno Luminex UNI

Slouží k výlezu na střechu o sklonu 16° až 55°, k osvětlení půdy a jako dodatečné větrání představuje funkční, do celkového systému zapadající prvek, vhodný jak pro profilované, tak pro ploché střešní tašky. Zároveň znemožňuje nežádoucí vstup zvenku. Kompozitní spodní lemování CrepTec umožní snadné a spolehlivé napojení na libovolný model střešní tašky. Připevňuje se závěsy, které jsou součástí dodávky. Střešní okno se dá otevírat doleva, doprava nebo nahoru. Otvor pro namontování odpovídá 4 ks základních tašek formátu F10.

Výstupní okno Luminex TOP

Luminex TOP je okno s větším výlezovým otvorem, vhodné na střechu o sklonu 16° až 55°. Hodí se jako vhodná alternativa k osvětlení, tak k větrání prostor v podkroví. Výstupní okno TOP má čtyři možnosti otevírání a při každé z nich lze okno aretovat proti větru. Okenní křídlo připevněné vlevo lze snadno přemontovat vpravo. Kompozitní spodní lemování CrepTec umožní snadné a spolehlivé napojení na libovolný model střešní tašky.

Potřebný otvor pro jeho zamontování odpovídá přesně 6 kusům profilovaných střešních tašek F10. Výstupní okno TOP se připevňuje závěsy, které jsou součástí dodávky.

Luminex AT Luminex AT
Luminex AT Luminex AT
Luminex MAX Luminex MAX
Luminex TOP Luminex TOP
Luminex TOP Luminex TOP
Luminex UNI Luminex UNI
Luminex UNI Luminex UNI
EVROmat a.s.
Tovární 1932/30
400 01  Ústí nad Labem
www.evromat.cz

Poptávkový formulář