Z oboru

Z oboru

Jak ušetřit? Vyměňte si na zimu střešní oknaJak ušetřit? Vyměňte si na zimu střešní okna

Moderní střešní okna VELUX dosahují vynikající energetické účinnosti a snižují náklady na topení. Protože zima už klepe na dveře, je výměna starých střešních oken za nová okna VELUX výborný nápad.

FLASHING BANDFLASHING BAND

Samolepící vodotěsná opravná páska

Zdravé bydlení se střešními okny VELUXZdravé bydlení se střešními okny VELUX

Klíčem ke zdravým domácnostem je dobré vnitřní klima se štědrým přísunem denního světla a čerstvého vzduchu.

Dostaňte přirozené světlo i do těch nejtmavších míst bez oken s pomocí světlovodů

Už staří Egypťané využívali zlaté pláty, aby přivedli světlo do svých pyramid. S postupem času se tato technologie zdokonalila do podoby vysoce efektivního tubusového světlovodu.

Jak vybrat střechuJak vybrat střechu

Jako se říká: Vlasy – koruna krásy“, lze i o střeše říci, že je korunou domu a nejen to – i jeho ochranou. Proto je při volbě střechy důležité vzít do úvahy nejen její cenu, ale i estetické hledisko a zejména funkčnost, resp. životnost zvolené střechy.

Jak zvolit správný okap

Stále silnější bouřky a přílivové deště nám připomínají, jak důležitý je pro naši střechu a potažmo celý dům odvodňovací systém. Jak zvolit ten správný, aby vyhovoval právě našemu domu?

Výhody plechových krytin

V posledních letech neustále narůstá popularita plechových střech. V čem je použití plechové krytiny pro stavitele výhodné.

Povrchové úpravy pálených střešních krytin

Při rozhodování o volbě pálené střešní krytiny hraje rozhodující roli zejména cena, vzhled a životnost. Přitom zcela zásadní vliv na všechny tyto parametry má povrchová úprava střešních tašek.

Kolik tepla uniká střechou

Nezateplenou střechou nebo stropem může unikat přibližně 15 % tepla. Především ve starších rodinných domech může být únik tepla značný. Při ročních nákladech na topení ve výši cca 20 tis. Kč (při topení plynem) může činit tepelná ztráta střechou až 3000 Kč/rok. Proto je vždy vhodné uvažovat o zateplení střechy, které lze případně spojit i s rekonstrukcí spojenou s půdní vestavbou.

Jak správně vybrat střešní okno

Při volbě správného střešního okna pro vaši střechu je třeba se zamyslet, jaké užitné vlastnosti od střešního okna očekáváte. Střešní okno není malá investice, přináší však řadu příjemných výhod, které váš interiér při správné volbě zásadním způsobem obohatí. Na co byste při volbě okna neměli zapomenout?

mapa poboček
EVROmat a.s.
Tovární 1932/30
400 01  Ústí nad Labem
www.evromat.cz

Poptávkový formulář