Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Články

Články


Novější 1

Jak na izolaci střechy s minerální vatou?

Střecha je klíčovou součástí každého domu. Aby plnila svoji ochrannou funkci, musí odolávat povětrnostním vlivům, dešti, větru. S narůstajícími cenami energií je důležité, aby střecha dobře izolovala – v zimě nepropouštěla teplo a v létě zpomalila ohřívání interiéru.

Více

Publikováno 20. 1. 2023 8:23

Keramické tašky pro střechy se sklonem od 7°

Malý sklon střechy výrazně omezuje volbu krytiny. U střech s velmi nízkým sklonem nebo plochách s úhlem sklonu pouhých 12° se nejlépe osvědčí střešní lepenka, plech nebo zelená střecha. Ale nejen! Moderní a nadčasové keramické střešní tašky lze použít i u velmi nízkého sklonu střechy.

Více

Publikováno 5. 12. 2022 9:04

Oplechování střechy: Klempířské prvky, které ochrání vaši krytinu

Až se správným oplechováním a využitím klempířských prvků může střecha začít na sto procent plnit svoji funkci – chránit dům před vodou, deštěm a povětrnostními vlivy. Okapní plechy, oplechování komína nebo různé lišty si můžete nechat vyrobit na míru. Klíčová je i její montáž, kterou s trochou zručnosti zvládnete sami.

Více

Publikováno 14. 11. 2022 10:42

Jak připravit střechu na zimu? Pomůžou protisněhové háky a další vychytávky

Sníh je radost i starost. Sněhová pokrývka dává zabrat hlavně střešní krytině, protože představuje zátěž, stejně jako led nebo déšť. Malá poškození střechy se přitom přes zimu mohou rozrůst ve velké problémy. Proto krytinu před sezónou zkontrolujte a použijte chytré vychytávky. Poradíme vám, jak na to.

Více

Publikováno 24. 10. 2022 11:09

ODVODNĚNÍ STŘECHY

Střecha chrání dům před nejrůznějšími povětrnostními podmínkami. Aby obstála i při silných deštích nebo tajícím sněhu, musí být opatřena funkčním okapovým systémem. Jak okapy vybrat a na co si dát pozor?

Více

Publikováno 6. 10. 2022 10:30

JAK NA STŘECHU S NÍZKÝM SKLONEM SE ŠINDELI CAMBRIDGE

Složitá střecha? Nízký sklon ? Se šindeli IKO Cambridge Xtreme 9,5° není nic problém.

Více

Publikováno 25. 5. 2022 9:52

NECHTE DENNÍ SVĚTLO PROMĚNIT VÁŠ DOMOV

Volba střešních oken jako zdroje přirozeného světla má řadu výhod. Při stejných rozměrech poskytují nejméně dvakrát více světla než okna fasádní a třikrát více světla než vikýře.

Více

Publikováno 11. 5. 2022 7:40

STŘEŠNÍ SYSTÉM V HLAVNÍ ROLI PŘI SBĚRU DEŠŤOVÉ VODY

Sucho, které se stává trendem posledních let trápí snad všechny obyvatele rodinných domů nebo chalup se zahrádkou. Sběr dešťové vody tak začíná být čím dál oblíbenější, ale i nutnější záležitostí.

Více

Publikováno 10. 5. 2022 9:12

JAK UŠETŘIT? VYMĚŇTE SI NA ZIMU STŘEŠNÍ OKNA

Střešní okna VELUX

Moderní střešní okna VELUX dosahují vynikající energetické účinnosti a snižují náklady na topení. Protože zima už klepe na dveře, je výměna starých střešních oken za nová okna VELUX výborný nápad.

Více

Publikováno 1. 12. 2021 0:27

FLASHING BAND

FLASHING BAND

Samolepící butylová páska FLASHING BAND se používá k utěsnění střešních konstrukcí, spár a jiných elementů vyskytujících se v souvislosti se střešní krytinou. Páska je vyrobena s hliníkovou úpravou a s UV stabilizací a vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům.

Více

Publikováno 1. 12. 2021 0:22

Novější 1