Produkty > Střešní okna > Střešní okna > Velux

Velux - střešní okna

Již více než 60 let pomáhá společnost VELUX lidem na celém světě využít co nejlépe všechny možnosti, které jim nabízí bydlení v podkroví. Ať již přestavujete starý podkrovní byt nebo budujete zbrusu nový, nabízíme vám atraktivní řešení, které představují střešní okna. Díky využití střešních oken prosvětlíte často tmavé půdní prostory tak, aby odpovídaly i těm nejnáročnějším požadavkům moderní bytové architektury.

Velux - střešní okna

Pokud si chcete pořídit střešní okna, právě teď je vhodná doba kontaktovat nás a objednat si VELUX systém. Díky komplexnímu řešení od společnosti VELUX máte možnost poskládat si střešní okno tak, aby přesně vyhovovalo vašim potřebám.

Základním prvkem systému VELUX je samotné střešní okno. To je vybavené kvalitním trojsklem, díky kterému nabízí vynikající energetickou bilanci. Okno se pak neobejde bez zatepleného lemování VELUX, které zajistí vodotěsné napojení střešního okna na střešní plášť tím nejlepším způsobem a zároveň zabrání jakémukoliv úniku tepla. Plisovaný hydroizolační límec BFX pak zaručí pružné a těsné spojení mezi hydroizolací a okenním rámem.  Součástí VELUX systému je také ostění okna, které je vyrobené z materiálů odpuzujících vodu a vlhkost v bílé povrchové úpravě. Ostění se dodávají s parotěsnou fólií VELUX BBX, která zabraňuje kondenzaci.

Základní set si můžete libovolně doplnit o další funkce podle svých preferencí. Nejžádanější je elektrické ovládání střešních oken. VELUX systém umožňuje okno napojit na elektrický nebo solární pohon. Díky tomu je pak možné okno otvírat a zavírat pomocí dálkového ovládání VELUX INTEGRA®. Pro ještě větší pohodlí je okno možné vybavit systémem VELUX ACTIVE, který díky unikátním senzorům dohlíží na zdravé klima v domácnosti. Okno tak podle potřeby sám otevře, nebo zavře, případně stáhne rolety, aby se dům v létě nepřehříval. Právě vnitřní a vnější rolety a žaluzie mohou být také součástí VELUX systému. Záleží jen na vašem přání.

Kyvná střešní okna

Jednoduchost

Ventilační klapka umožňuje snadné otevírání, zavírání a ventilaci i při zavřeném okně.
Pro snadné umývání můžete okno otočit kolem své osy a po jeho zajištění pojistkou máte obě ruce volné k umývání vnější strany zasklení.

Bezpečnost

Vaše děti budou více v bezpečí se střešním oknem otevíraným pomocí ventilační klapky, která je mimo jejich dosah. Navíc díky hornímu ovládání lze pod oknem umístit nábytek.

Kyvná střešní okna GGL a GGU

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou určenou pro větrání při zavřeném okně. K ovládání okna i ventilační klapky slouží madlo se speciálním dvoukrokovým zámkem na horní části křídla. Kyvné střešní okno je vyrobené z lepeného dřevěného profilu s dvojvrstvým lakováním (GGL) nebo polyuretanovou úpravou (GGU).

Střešní okna Integra

Střešní okna Integra GGL a GGU

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou, které má předinstalovány prvky elektrického ovládání včetně komfortního dálkového ovladače a dešťového čidla. Systém umožňuje ovládání mnoha prvků zároveň – kromě již zabudované funkce elektrického otevírání okna je možno do systému napojit další okna a elektricky ovládané doplňky.

Kyvné střešní okno GZL

Kyvné střešní okno s ventilační štěrbinou. Ovládání madlem na horní části křídla. Křídlo okna může být otevřené v různých polohách nebo může být při mytí vnější strany zcela otočené o 160°.

Výklopně-kyvná střešní okna

Panoramatický výhled

Podkroví není kompletní bez velkého výhledu do přírody nebo na město. Při plném otevření naše výklopně-kyvná okna poskytují ničím nerušený panoramatický výhled.

Snadná údržba a manipulace

Protože madlo je umístěno ve spodní části okna, naše výklopně-kyvná okna se snadno otevírají a zavírají i pokud jsou namontována ve větší výšce. Okna je možné snadno umývat i z venkovní strany otočením křídla o 160°.

Výklopně-kyvná střešní okna jsou dostupná v polyuretanové nebo dřevěné povrchové úpravě.

GPU a GHU

 • Bílá bezúdržbová plastová okna s dřevěným jádrem.
 • Vhodné do místností s vyšším objemem par (koupelny, kuchyně...) nebo tam, kde požadujete čistý bílý vzhled.
 • Křídlo okna GPU se vyklápí směrem ven až do maximální polohy 45°.
 • Křídlo okna GHU se vyklápí směrem ven a drží otevřené ve třech pozicích - 5°, 15° a 30°.

GPL a GHL

 • Přírodní celodřevěné okno s finální úpravou lakováním.
 • Křídlo okna GPL se vyklápí směrem ven až do maximální polohy 45°.
 • Křídlo okna GHL se vyklápí směrem ven a drží otevřené ve třech pozicích - 5°, 15° a 30°.

Střešní doplňková okna do sklonu

Vlastnosti a výhody

 • Sestavy střešních a doplňkových oken jsou atraktivním prvkem navrženým pro dokonalé prosvětlení místnosti.
 • Nízko umístěná doplňková okna zároveň zvětšují rozsah výhledu.
 • Montují se těsně pod rám horního střešního okna bez použití přídavného profilu.
 • Doplňková okna GIL, GIU jsou neotevíravá.
 • Přírodní celodřevěné doplňkové okno GIL je určeno pro sestavy s dalšími dřevěnými okny VELUX.
 • Bezúdržbové plastové okno GIU je určeno pro sestavy s dalšími bezúdržbovými okny VELUX

GIL

 • Přírodní celodřevěné okno s finální úpravou lakováním

GIU

 • Bezúdržbové plastové okno s dřevěným jádrem

10 let záruka

10-ti letá záruka na střešní okna a lemování namontovaná se zateplovací sadou BDX

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
EVROmat a.s.
Tovární 1932/30
400 01  Ústí nad Labem
www.evromat.cz

Poptávkový formulář